Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Zdravý mrkvový dort s kokosovým krémem

Mrkvový dort s kokosovým krémem, který zvládně opravdu každý. Skvělý ke kávě nebo jen tak ke svačině. Vřele doporučujeme.

mrkvovy-dort-s-kokosovym-kremem-recepty-nuttamix

 

Budeme potřebovat:

 

Korpus
250 gramů kukuřičné mouky
2 lžičky kypřícího prášku
2 lžíce skořice
½ lžíce perníkového koření
¼ lžičky muškátového ořechu
¼ lžičky zázvoru (čerstvý nastrouhaný)
250 gramů mrkve
250 ml vody (cca.)
1 lněné „vejce“ (1 lžíce lněného semínka, 3 lžíce vody)
20 kapek flavdrops (nemusí být)

 

Krém:
Kokosové mléko v plechovce (dejte předtím do lednice, aby ztuhlo)
Ztužovač šlehačky

 

Postup:

Nejprve si připravíme lněné vejce a dáme stranou. Všechny suché ingredience si dáme do mísy a promísíme. Následně si nastrouháme mrkev. My ji strouhali na jemno. Nastrouhanou mrkev pak přidáme do směsi společně se lněným vejcem, flavdrops a vodou. Těsto nalijeme do formy (my použili formu o velikosti cca. 24 cm) a pečeme v troubě na 180°C asi 40 minut.


Těsto po dopečení vytáhneme a necháme vystydnout. Poté ho rozřízneme v půlce na dvě části a připravíme si šlehačku. Kokosové mléko otevřeme a oddělíme si ztuhlou část od tekuté. Ke ztuhlé části přidáme ztužovač šlehačky, trochu tekutého kokosového mléka (+ sladidlo, pokud chcete krém sladší) a vyšleháme na krém. Půlku krému pak použijeme doprostřed dortu a druhou jako polevu.


Dort následně dáme ztuhnout do lednice minimálně na půl hodiny. Nakonec můžeme dort dozdobit nasekanými vlašskými ořechy nebo strouhaným kokosem.