Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Zdravý jablečný dort ze špaldové mouky s mascarpone krémem

Výtečný mokrý dort z jablek, vloček a špaldové mouky. Lehce složitější, ale výsledek stojí za to!

recept-zdravy-jablecny-dort-s-mascarpone-kremem

 

Ingredience:

100g ovesné mouky
30g hladké špaldové mouky
3 vajíčka
2PL kokosového oleje
50ml vody
30g moučkového třtinového cukru

 

Ingredience na tvarohovou část:

250g tvarohu
250g mascarpone
25g želatinového stužovače + 50ml vody
20g moučkového třtinového cukru

 

Ingredience na jablečnou vrstvu:

6 jablek
1 čirá želatina
2PL skořice
Sladidlo dle potřeby

 

Postup:

Bílky si oddělíme od žloutků a vyšleháme tuhý sníh. Zbylé ingredience pořádně vymixujeme a nakonec do nich jen lehce vmícháme vzniklý sníh. Těsto vylijeme do formy o průměru cca 25 cm a pečeme na 180°C po dobu 25minut.

 

Po vychladnutí naneseme vrstvu krému. Krém si připravíme smícháním želatinového ztužovače s vodou dle návodu. Poté postupně přidáváme směs tvarohu a mascarpone, nakonec osladíme.

 

Jablka si nastrouháme, smícháme se skořicí a podusíme. Želatinu si připravíme dle návodu. Smícháme želatinu s podušenými jablky a necháme trošku vychladnout než směs přemístíme na tvarohovou vrstvu. Výsledný dort dáme do ledničky a necháme propojit chutě do dalšího dne.