Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Fitness jablečný koláč s mandlemi a zdravou drobenkou

Lehce složitější, ale výsledek stojí za to. Opravdu výborný, vláčný a mokrý koláč, se kterým uchvátíte každou návštěvu.

recept-jablecny-kolac-se-zdravou-mandlovou-drobenkou

 

Ingredience:

Těsto:
150g hladké špaldové mouky
30g mandlové mouky
2 vejce
100g kysané smetany
Kůra z 1/2citronu
1PL skořice
1/2 kypřícího prášku
30g třtinového cukru

 

Jablečná vrtsva:

6 jablek
Šťava z 1citronu
1PL třtinového cukru
5PL vody

 

Drobenka:

30g másla
45g špaldové celozrnné mouky
20g třtinového cukru
2 hrsti plátků mandlí / hranolek mandlí

 

Marmeláda - použil jsem domácí třešňovou

 

Postup:

V misce si smícháme mandlovou mouku, špaldovou mouku, kypřící prášek, skořici a sladidlo. V druhé misce zbytek ingrediencí. Obsah misek smíchame dohromady a vylijeme do vymazané a vysypané  formy o průměru 25 cm. Testovali jsme do menší formy, ale těsto bylo příliš vysoké.


Jablka si nakrájíme na kostičky a dusíme spolu se šťávou z citrónu, cukrem a vodou. Když jsou dostatečně měkké, pokladem je na vrch. Poté zasypeme drobenkou, kterou vytvoříme smícháním daných surovin na drobenku.


Pečeme po dobu 1 hodiny na 180°C. Dvacet minut před koncem jsem to zakryla alobalem, aby se mandle nespálily. Po vychladnutí korpus rozřízneme a spodní část promažeme marmeládou. Necháme uležet do druhého dne