Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Zdravé kale chipsy aned brambůrky z kadeřávku

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak může být někdo schopný sníst pouze hrst chipsů, aby snědl pouze jednu doporučenou porci? Pokud ani vy nechápete, jak je to možné a jestli vůbec někdo takový existuje, máme pro vás odpověď! Daný člověk zřejmě ochutnal kadeřávkové (=kale) chipsy a k normálním bramborovým se už nevrátil. Chutnají totiž výborně, jsou krásně křupavé, navíc jich můžete sníst kolik chcete a nikdo vám nebude vyčítat, že si tím zkazíte svou postavu. Navíc je kadeřávek plný vápníku, takže vlastně když jíte kale chipsy, posilujete své kosti, zuby a nehty. Tak kdo si jde udělat domácí kadeřávkové chipsy na to pohodové koukání na filmy bez výčitek?

kali-chipsy-kaderavkove-bramburky

 

Budeme potřebovat:

5-6 velkých listů kadeřávku
1/2 lžičky chilli
Šťáva z 1/2 citrónu
2 polévkové lžíce lahůdkového droždí

 

Postup:

Listy kadeřávku důkladně omyjeme, osušíme a odkrájeme od tlustého stonku. Listy si nakrájíme na menší kousky a ve větší míse mírně promasírujeme, aby trošku změknul. Vedle v misce si smícháme koření a následně ho vmasírujeme do kadeřávku. Rozprostřeme kadeřávek na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct na 200 stupňů přibližně 20 minut, dokud trošku nezhnědně a nestane se křupavým. Ihned po vytažení z trouby můžeme podávat! Zkonzumujte co nejdříve, protože s odstupem času není kadeřávek již tak křupavý. Dobrou chuť :)