Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Fitness čokoládová pomazánka z cizrny

Máte prostě někdy chuť na tu všemi známou čokoládovou pomazánku, která je ale ve své podstatě plná pouze cukru a palmového oleje? Nemáte po ruce arašídový krém s lískáčema & čokoládou nebo jiný ořechový krém, který byste si mohli přidat do své ranní kaše, na zdravé lívance nebo na plátek žitného chleba? Není nic jednoduššího než si ji vyrobit sám doma!

cokoladova-pomazanka-z-cizrny-nuttamix-recept

 

Se super schopnostmi cizrny, která snižuje cholesterol, je pomazánka dobrým zdrojem vlákniny, vápníku a železa. Dále kontroluje hladinu cukru v krvi, podporuje imunitu, zpevňuje vlasy a napomáhá pročišťovat naši pleť. Společně s nepraženým kakaem, bohatým zdrojem antioxidantů, zlepšujícím paměť a dobrou náladu, se stávají nepřekonatelnými partnery.

 

Díky arašídovému máslu získáte ony ceněné zdravé tuky a banán? Ten snad ani nemusíme zmiňovat. Jedná se o nejuniverzálnější ovoce, které činí krém jemně sladkým, ale zároveň krásně krémovým. Tak honem, na co ještě čekáte?

 

Budeme potřebovat:

400 g vařené cizrny/ propláchnuté cizrny z plechovky
3 lžíce raw kakaového prášku
2 banány
3 lžíce arašídového másla
Špetka soli
Drcené kakaové boby, dle chuti
Sladidlo dle chuti (kokosový cukr, čekankový sirup a další)

 

Postup:

Nejprve si rozmixujeme cizrnu s banánem v mixéru na hladký krém. Přidáme kakaový prášek, špetku soli a všechno znovu rozmixujeme, abychom dostali jednu kompaktní hmotu. Lžící vmícháme arašídové máslo. Pokud chceme čokoládovou pomazánku s kousky arašídů, použijeme proto arašídové máslo crunchy. Pokud bychom si přáli ještě křupavější krém, přidáme drcené kakaové boby. Dosladíme podle preferencí, použít můžeme javorový sirup, med, čekankový sirup. Nyní stačí již jen přemístit do skleničky a servírovat dle chuti. V lednici vydrží cca týden. Dobrou chuť a přejeme zdravé mlsání!