Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Dýňové muffiny ze špaldové mouky. Luxusně nadýchané a vláčné.

Máte doma přebytečnou dýni a nevíte co s ní? Dýňová polévka vás už omrzela a chcete zkusit něco nového? Vyzkoušejte luxusně nadýchané a jemné dýňové muffiny ze špaldové mouky a kokosového oleje. Vřele doporučujeme.

dynove-muffiny-nuttamix-recept

 

Budeme potřebovat:

100g špaldové mouky
1 vejce
70g kokosového cukru
20g kokosového oleje
160g dýňového pyré
70ml mléka
1čl kypřícího prášku
2čL skořice

 

Postup:

Nejprve připravíme dýňové pyré. Dýni rozkrojíme, vydlabeme semínka, řezem dolů dáme na plech a přilijeme asi 150 ml vody. Dáme do trouby a pečeme na 180°C zhruba 60-90 minut. Upečenou dýni poznáme tak, že se slupka začne odlupovat a dá se lehce rozkrojit. Dýni vydlabeme a rozmixujeme do hladka na pyré.

 

Vedle v míse smícháme vejce, roztopený kokosový olej, dýňové pyré, mléko a prošleháme, aby se všechny ingredience spojily dohromady. Poté přidáme prosátou špaldovou mouku, kokosový cukr, kypřící prášek, skořici a opět promícháme.

 

Vzniklé těsto plníme do košíčků na muffiny asi 1 cm od okraje a pečeme na 180°C asi 25 minut. Ovšem jako u každého receptu, i tady platí, že během pečení kontrolujeme špejlí a v momentě, kdy se těsto nelepí, máme hotovo.

 

Nutriční hodnoty na 1ks:

114kcal / 19g sacharidů / 3g bílkovin / 3g tuku

 

Podobné recepty: