Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Domácí zdravé twix tyčinky

Baví Vás domácí fitness pečení? Máme pro Vás další tip. Mezi naše fit recepty přidáváme i tyto zdravé domácí twix tyčinky s přídavkem proteinu. Jsou extra rychlé, vláčné a navíc provoní celou Vaši domácnost. Tyčinky obsahují vlákninu, komplexní sacharidy z ovesných vloček a k tomu kvalitní proteiny, takže zasytí na delší dobu. 

domaci-zdrave-twix-tycinky

 

Na 10ks budeme potřebovat

1. Vrstva – korpus

50g kokosové mouky
20g rozmixovaných ovesných vloček
40g rozpuštěného kokosového oleje
30ml vody
15g vanilkového proteinu

 

2. Vrstva – „karamel“

100g datlí

 

3. Vrstva – poleva

50g rozpuštěné hořké čokolády

 

Postup

Všechny ingredience na korpus si v míse smícháme a zpracujeme těsto. Menší formu si vyložíme pečícím papírem, vyplníme těstem, prsty pěkně rozprostřeme do všech stran a pečeme na 180°C asi 10-15 minut. Po vyndání z trouby necháme vychladnout.

 

Datle zalijeme převařenou vodou a necháme 15 minut odstát. Poté vodu slijeme a z datlí ji co nejvíce vymačkáme (zároveň zkontrolujeme, jestli v nich není pecka). Datle rozmixujeme co nejvíce do hladka a naneseme na vychladlý korpus, který pak dáme na 30 minut do lednice. Po ztuhnutí rozkrájíme na tyčinky (nebo na kostky).

 

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a každou tyčinku jí polejeme, aby vznikla jednolitá vrstva. Nakonec už jen necháme v lednici pořádně ztuhnout a perfektní snack ke kávě je na světě.

 

Nutriční hodnoty na 1 tyčinku

Energetická hodnota: 124 kcal
Sacharidy: 13g 
Bílkoviny: 2g 
Tuky: 7g

 

Podobné recepty