Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Jak vyzrát na chutě na sladké?

Znáte to, snažíte se zhubnout, ale trpíte neustálou potřebou či chutí na sladké. Začarovaný kruh, který vás nepustí. Hubnete, poté se naperete sladkým a jste opět na začátku. Jak ovšem tyto chutě na sladké potlačit? Ze začátku by bylo dobré se podívat, proč se tomu tak vůbec děje.

nuttafelo-obrazek-s-rukou

 

#1 - Není to jen nuda?

I my se často přistihli, že chodíme do ledničky či na sladké jen tak z nudy. Člověk sedí večer u seriálu či filmu, má neposedné ruce, prostě se nudí a má pocit hladu. Je to ovšem hlad nebo jen chuť na něco dobrého?

Položte si otázku. Dali byste si i něco zdravého bez přidaného cukru nebo jdete vyloženě po nějaké sladkosti? Pokud byste si dali i něco zdravého na zasycení, tak zřejmě máte opravdu hlad. Pokud máte potřebu danou potravinu dlouho vybírat a táhne vás to spíše k cukru, tak je to pravděpodobně jen z nudy.

 

#2 - Výkyvy inzulinu

Není tajemstvím, že rychlé (jednoduché) cukry mají na svědomí větší výkyvy inzulinu. Tyto výkyvy mohou za případnou únavu, hlad i chutě na sladké. Z tohoto důvodu se ve fitness omezují jednoduché cukry a nahrazují komplexními sacharidy, jako jsou například vločky, brambory, různé další přílohy atd. Tyto potraviny se rozkládají pomaleji a nemají takový vliv na kolísání inzulinu.

Další alternativou je lehké omezení sacharidů a nahrazení je zdravými tuky. Tuky nás zasytí na mnohem delší dobu, dokáží potlačit chutě na sladké a nehýbají nám s inzulinem, čili tělo lépe funguje. Další výhodou je, že zdravé tuky příznivě působí na náš kardiovaskulární systém.

 

#3 - Řešení

Jaké tuky vybrat? Škála je obrovská. Od avokáda a oliv, přes různé oleje po semínka a ořechy. Pokud ovšem rádi mlsáte a vyloženě vás honí chutě na sladké, tak pro vás budou dobrou volbou ořechy, které svojí podstatou jsou taktéž chuťově sladké.

Ořechové máslo je na tyto potřeby jako stvořené. Proč? Ořechové máslo není nic jiného, než rozmixovaný ořech do velmi jemného krému. Při drcení a mixování se uvolní z ořechů olej, který je nosič chutě. Výsledkem je, že například 100% mandlové máslo bez přidaného cukru je mnohem sladší než samotné mandle ve formě ořechu.

Z tohoto důvodu jsou ořechová másla tak populární. Naprosto skvěle chuťově nahradily levné sladkosti plné bílého cukru a zároveň mají příznivý vliv na náš organismus.

Pokud by i samotné 100% ořechové máslo pro vás bylo málo sladké, můžete sáhnout po másle s přídavkem proteinu nebo čokolády. V dietě ideálně volit máslo s hořkou čokoládou. Pro mlsouny tu jsou i másla s bílou či mléčnou čokoládou.

 

#4 - Závěrem

Nezapomeňte, že tuky mají mnohem vyšší kalorickou hodnotu než sacharidy. Pokud spotřebujete na posezení celou sklenici másla, tak to taktéž není úplně řešení v dietě. Ořechové máslo vám primárně pomůže utišit chutě na sladkosti jako takové.

 

Není náhodou, že oříšková másla zrovna vyrábíme. Kompletní nabídku ořechových másel naleznete zde. Pokud máte problém se sladkostmi, tak neváhejte vyzkoušet. Másla vyrábíme již 5 let a používáme ty nejlepší čokolády z Belgie a Itálie. Ořechy pečlivě vybíráme. O postupu naší výroby se můžete dočíst zde.