Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Kakové košíčky ze špaldové mouky s vanilkovým pudinkem

Naprosto dokonalé zdravé košíčky plněné vanilkovým krémem. Chutné, zdravé s jednoduchou přípravou.

recept-kakaove-kosicky-s-vanilkovym-kremem

 

Na 12 ks budeme potřebovat:

Košíčky
50g hladké mouky
50g špaldové mouky
5g kakaa
20g cukru
20 kapek čokoládových flavdrops
25g čokoládového proteinu
1 vejce
50g másla

Krém:
20g vanilkového pudinku
200ml mléka
20 kapek vanilkových flavdrops
20g vanilkového cukru
100g tvarohu

 

Postup:

V míse smícháme obě mouky, cukr, kakao a čokoládový protein. Poté přidáme vejce, flavdrops a rozpuštěné máslo. Ručně vypracujeme těsto, které natlačíme do silikonových košíčků na muffiny (popřípadě, jestli máte formičky na tartaletky, můžete je taky použít) takovým způsobem, aby nám uvnitř vznikl prostor na krém.

 

Vrstva by neměla být příliš tlustá, aby se vám těsto nespeklo. Když máme všechny košíčky vytvarované, dno propícháme vidličkou nebo špejlí. Je lepší těsto před pečením dát do lednice aspoň na 20 minut. Pečeme na 180°C asi 20 minut.


Pudink na krém připravíme dl návodu. Do 2/3 mléka dáme cukr a přivedeme k varu. Ve zbytku rozmícháme pudink a vlijeme do vroucího mléka. Za stálého míchání počkáme, až nám pudink zhoustne. Odstavíme a občas promícháme, aby se nám nevytvořil škraloup.


Když nám pudink vychladne, zašleháme do něj tvaroh a flavdrops dle chuti. Krém plníme do vychladlých košíčků. Mně se to nejlépe dělalo klasicky
lžicí, ale můžete použít i cukrářský zdobící sáček. Nakonec je můžeme ozdobit ovocem nebo třeba nastrouhanou čokoládou.