Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Domácí fit donuty s čokoládou bez bílé mouky

Donuty má rád snad každý, tak co si je takhle upéct sami doma? Přínášíme vám recept na donuty ve fitness verzi ze zdravých ingrediencí a bez bílé mouky s čokoládovou polevou. Těsto na donuty je velmi jednoduché a rychlé, takže ho zvládne opravdu každý.

nuttamix-recepty-domaci-fit-donuty

 

Budeme potřebovat

1 hrneček ovesné mouky
2 hrnečky celozrnné špaldové mouky
1/2 hrnečku mléka
3 polévkové lžíce olivového oleje
2 polévkové lžíce kokosového oleje
2 banány
1/2 droždí
1 puding dle chuti  (my použili vanilkový)
Špetka soli
1 polévkové lžíce jedlé sody
Sladidlo dle chuti
Ozdoba dle chuti
Hořká čokoláda
Bílá čokoláda


Postup

Do teplého mléka rozdrobíme droždí a necháme vzejít kvásek, cca 30 minut. Mezitím si v misce smícháme mouku, pudingový prášek, kokosový olej, olivový olej, rozmixovaný banán a sladidlo. Vzniklou směs smícháme s kváskem a nakonec přimícháme zbylé ingredience.

 

Pokud se těsto lepí, přidáme špaldovou mouku. Necháme kynout po dobu 45minut.

 

Po 45 minutách těsto vyválíme (měli jsem šířku 1cm, nechali bychom více) a vykrajujeme pomocí sleniček či vykrajovátek. Následně necháme chvilku kynout na plechu a pečeme po dobu 15minut. Po vychladnutí ozdobíme.

 

Na ozdobezní jsme použili hořkou, bílou čokoládu a poté různé posypky. Fantazii se meze nekladou.

 

Podobné recepty