Vážení zákazníci, trvalo nám dlouho, než jsme udělali finální verdikt, ale rozhodli jsme se provoz tohoto eshopu ukončit. Rozhodli jsme se hlavně z časových důvodů. Naše firma jako taková funguje dál, aktuálně jednáme s potenciálnimi kupci, že by provoz eshopu znovu obnovili, kde bychom jim měli dodávat produkty z naší výroby. Děkujeme za pochopení.

Recept: Zdravý cuketový koláč s ostružinami a špaldové mouky

Chutný, rychlý a zdravý koláč ze špaldové mouky a cukety. Provoní celou domácnost.

recept-zdravy-cuketovy-kolac-s-ostruzinami

 

Ingredience:

300g cukety
2 mrkve
3 vejce
5PL kokosového oleje
160g špaldové mouky
50ml mléka
1/2 kypřícího prášku
2PL jedlé sody
Sladidlo dle chuti
Ovoce (použila jsem zmrzlé ostružiny)

 

Ingredience na drobenku:

1PL ghíčka
1PL kokosového cukru
2PL špaldové mouky
Kokosové lupínky - volitelné

 

Postup:

Cuketu a mrkve oloupeme, cuketu zbavíme semínek a najemno oboje nastrouháme. Nastrouhanou cuketu a mrkev dáme do cedníku a mačkáme, abychom se zbavili vody. V jiné misce smícháme vajíčka se sladidlem a vyšleháme. Přidáme kokosový olej, mouku, kterou nejdříve smícháme s kypřícím práškem a jedlou sodou, mléko a nakomec směs cukety a mrkve.

 

Vylijeme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct na 10minut, pokud tedy máme zmrzlé ovoce jako já, jinak se nám propadne až dolů, pokud máme čerstvé tak to rovnou posypeme ovocem a drobenkou. Drobenku připravíme smícháním ghíčka, špaldové mouky a cukru. Já to posypala ještě kokosovými plátky, ale to není nutné.

 

Celkem koláč pečeme 30mimut, pokud jste jako já použili mražené ovoce, tak 10minut samotné těsto a 20minut i s ovocem a drobenkou k tomu.