Jsme na dovolené. Další objednávky vyexpedujeme 2.8. Děkujeme za pochopení. :)

Casitas de Hualdo Olivový olej pro děti 250 ml

225 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Jemný olivový olej vyladěný pro děti, kde je potlačena pikantnost. Silné ovocné aroma s vůní zelených banánů, posečené trávy, avokáda a artyčoků. Vhodný k použití již od prvních příkrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Měkká a aromatická chuť navržená speciálně pro děti pro dobrý růst a osvojení zdravých stravovacích návyků
  • Aroma je čerstvé, lehké, s jemnými tóny rajčete a zralého ovoce
  • V ústech je hedvábný s tóny zelené trávy a avokáda, převládají zralé tóny jablek a banánů
  • Párujte s pečenou rybou, kuřecím masem, zeleninovým pyré a jídly na bázi rajčat

Medaile z nejprestižnějších světových soutěží každoročně potvrzují špičkovou kvalitu olejů Casas de Hualdo

  • Kvalitu olivových olejů Casas de Hualdo potvrzuje každoroční zisk řady ocenění a medailí
  • Olej je z říjnové sklizně, kdy olivy dávají chuťově nejlepší olej s největším podílem zdraví prospěšných látek
  • Acidita 0,17%, Polyfenoly 293 mg/kg, kupáž odrůd

 

Druh oleje: olivový extra panenský
Země původu: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Typ oleje: kupáž
Odrůda: Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla
Sklizeň: říjen
Acidita: 0,17%
Polyfenoly: 293 mg/kg
Aroma: čerstvé, lehké, s jemnými tóny rajčete a zralého ovoce
Chuť: V ústech je hedvábný s tóny zelené trávy a avokáda, převládají zralé tóny jablek a banánů pro děti: ano

 

Chuť a vůně Casitas de Hualdo

Převládá jemné ovocné aroma a hedvábná chuť s lehkými náznaky vůně a chutě zelených banánů, čerstvě posečené trávy, avokáda a artyčoků. Olivový olej obsahuje celou řadu prospěšných látek pro lidský organismus. Dětem ovšem často nechutná, a tak v Casas de Hualdo vyladili olivový olej speciálně pro mlsné dětské jazýčky.  Jedná se o kupáž několika olivových odrůd, aby bylo dosaženo měkké a lehce jemné aromatické chuti, byla potlačena typická pikantnost a hořkost. Pravidelná konzumace prémiového olivového oleje by měla děti podpořit v dobrém růstu a také jim osvojit zdravé stravovací návyky.

Mapa chutí a vůní prémiového olivového oleje Casitas de Hualdo

Párování Casitas de Hualdo s jídlem

Ideální je začít snídaní. Ve Španělsku je tradičním snídaňovým jídlem opečený toust, potřený drcenými rajčaty a zakápnutý olivovým olejem. Lehce dochutí rajčatový salát nebo i jiné zeleninové saláty, pečenou rybu, kuřecí maso, zeleninové pyré, humus nebo guacamole. Můžete vyzkoušet Casitas de Hualdo s plátky pomeranče a čerstvým sýrem. Z tradičních španělských jídel můžete použít pro přípravu gazpacha nebo rajčatového koláče.

Casitas de Hualdo - olivový olej pro děti

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Casas de Hualdo získává každoročně celou řadu ocenění a medailí na prestižních mezinárodních soutěžích 

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si podle chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

V naší nabídce prémiových olivových olejů si můžete vybrat špičkové produkty od Pago Baldíos San Carlos (kolekce Full Moon) a nebo od Nobleza del Sur. Obě tyto farmy mají několik století dlouhou historii. Příběh farmy Casas de Hualdo je jiný, a to nás právě zaujalo, když jme hledali další špičkové olivové oleje ze Španělska. Farma byla založena v roce 1986, když Francisco Riberas zakoupil statek Finca La Ventilla. Postupně se zde začaly pěstovat různé plodiny a první olivovníky byly vysazeny o deset let později. Jednalo se o vzrostlejší stromy. První olivy se sklízely o tři roky později. Na farmě byly vysazeny čtyři druhy olivovníků (Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla), které dnes tvoří základ jednodruhových olejů. Ambice zařadit se mezi nejlepší producenty je podpořena výstavbou nového moderního mlýna v roce 2009 a o rok později vstupuje Casas de Hualdo na španělský trh.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: