Ke každé objednávce nad 450 Kč přibalujeme ochutnávku zdarma, kterou si můžete vybrat v pokladně.

Casas de Hualdo Olivový olej Ecológico BIO 500 ml

349 Kč –32 %
CDH Organic 500 ml
349 Kč –32 % 239 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

BIO olivový olej jemné chuti s vůní rajčat, čekanky, avokáda a mandlí, který je skvělý s rýžovými jídly, králičím masem, smaženou chobotnicí nebo saláty s rajčaty a ořechy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • BIO olivový olej
  • Zpočátku je chuť sladká a hedvábná a po chvíli se objeví hořké a kořeněné chutě střední intenzity.
  • Provoněné aroma rajčat, rukoly, čekanky, avokáda, mandlí, a zelené trávy, přičemž převládají zralé tóny jablka a banánů.
  • Párujte s rýžovými jídly, králíkem, smaženou chobotnicí, se saláty s rajčaty nebo ořechy, nebo s masem připravovaným na sladko
  • Špičková kvalita olejů Casas de Hualdo je pravidelně potvrzována ziskem medailí z respektovaných světových soutěží

Casas de Hualdo každoročně získává řadu medailí a ocenění z nejrespektovanějších světových soutěží

  • Říjnová sklizeň kdy olivy ze sebe vydají to nejlepší
  • Kupáž Arbequiny a Cornicabry
  • Acidita 0,19%, Polyfenoly 572 mg/kg

 

Druh oleje: olivový extra panenský
Země původu: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Typ oleje: kupáž
Odrůda: Arbequina, Cornicabra
Sklizeň: říjen
Acidita: 0,19%
Polyfenoly: 572 mg/kg
Aroma: ovocné s vůní rajčat, rukoly, čekanky, avokáda, mandlí, a zelené trávy, přičemž převládají zralé tóny jablka a banánů
Chuť: zpočátku sladká a hedvábná a po chvíli se objeví hořké a kořeněné chutě střední intenzity

 

Chuť a vůně Casas de Hualdo Ecológico

Casas de Hueldo Ecológico se vyrábí z oliv pěstovaných okolo usedlosti v provincii Cuenca. Olivovníky rostou v extrémní nadmořské výšce 800 metrů. Ecológico je směsí organických odrůd Arbequina a Cornicabra a má dokonale vybalancovanou chuť mezi výrazným charakterem odrůdy Cornicabra a jemnou ovocností Arbequiny. Plné aroma se vyznačuje střední intenzitou s převahou ovocných tónu před hořkými a kořenitými. V aroma rozpoznáte vůni rajčat, rukoly, čekanky, avokáda, mandlí, banánů, zeleného jablka a zelené trávy. Chuť je na patře sladká a hedvábná a po chvíli se rozehraje hořká a kořeněná chuť střední intenzity.

Párování Casas de Hualdo Ecológico s jídlem

Casas de Hualdo Ecológico je příjemný voňavý extra panenský olivový olej s dlouho doznívající chutí. Je skvělý k dochucení rukoly, rajčatových salátů případně zeleninových salátů s ořechy. Podtrhne chuť rizota a obecně rýžových jídel, králičího masa nebo smažené chobotnice. Vyzkoušejte s luštěninami nebo v kombinaci s masem připravovaným na sladko, třeba s krůtou plněnou rozinkami a kaštany.

Casas de Hualdo Ecologico

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Casas de Hualdo získává každoročně celou řadu ocenění a medailí na prestižních mezinárodních soutěžích

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si podle chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

V naší nabídce prémiových olivových olejů si můžete vybrat špičkové produkty od Pago Baldíos San Carlos (kolekce Full Moon) a nebo od Nobleza del Sur. Obě tyto farmy mají několik století dlouhou historii. Příběh farmy Casas de Hualdo je jiný, a to nás právě zaujalo, když jme hledali další špičkové olivové oleje ze Španělska. Farma byla založena v roce 1986, když Francisco Riberas zakoupil statek Finca La Ventilla. Postupně se zde začaly pěstovat různé plodiny a první olivovníky byly vysazeny o deset let později. Jednalo se o vzrostlejší stromy. První olivy se sklízely o tři roky později. Na farmě byly vysazeny čtyři druhy olivovníků (Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla), které dnes tvoří základ jednodruhových olejů. Ambice zařadit se mezi nejlepší producenty je podpořena výstavbou nového moderního mlýna v roce 2009 a o rok později vstupuje Casas de Hualdo na španělský trh.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: