Ke každé objednávce nad 450 Kč přibalujeme ochutnávku zdarma, kterou si můžete vybrat v pokladně.

Casas de Hualdo Olivový olej Arbequina

od 179 Kč až –31 %
CDH Arbequina 500 ml
od 179 Kč až –31 % od 125 Kč

Zvolte variantu

Jemný olivový olej vhodný pro přípravu mořských ryb, drůbežího masa, grilované zeleniny nebo salátů. Aroma je ovocné s vůni rajčat, posekané trávy, zelených jablek.

Detailní informace

CDH Arbequina 250 ml
Akce
Balení: 250ml
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do: 19.10.2021
179 Kč
125 Kč
CDH Arbequina 500 ml
Akce
Balení: 500ml
Vyprodáno
289 Kč
199 Kč

Detailní popis produktu

  • Ovocné aroma s vůní rajčat, čerstvě posekané trávy, artyčoků, jablek a banánů
  • Jemná chuť s nízkou pikantností
  • Párujte se saláty, mořskými rybami, drůbežím masem, grilovanou zeleninou …
  • Casas de Hualdo každoročně získává řadu ocenění a medailí na světových soutěžích

 Medaile a ocenění Casas de Hualdo

  • Prémiový olivový olej z říjnové sklizně
  • Říjnové olivové oleje mají největší podíl vitamínů, antioxidantů a řady dalších zdraví prospěšných látek
  • Odrůda Arbequina je ve Španělsku jedna z nejoblíbenějších
  • Acidita 0,14%, Polyfenoly 315 mg/kg, jednodruhový olivový olej

 

Výrobce: Casas de Hualdo
Druh oleje: olivový extra panenský
Země původu: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Typ oleje: jednodruhový
Odrůda: Arbequina
Sklizeň: říjen
Acidita: 0,14%
Polyfenoly: 315 mg/kg
Aroma: ovocné s vůní rajčat, čerstvě posekané trávy, artyčoků, jablek a banánů
Chuť: jemná s nízkou pikantností

 

Chuť a vůně Arbequiny

Arbequina Casas de Hualdo je harmonický, voňavý a chuťově vyvážený olej. Odrůda Arbequina pochází z Katalánska a ve Španělsku je velmi oblíbená. Je to především díky typické jemné chuti a ovocnému aroma. V Casas de Hualdo pěstují Arbequinu na různých typech půdy a v různých vzdálenostech mezi rostlinami.  Díky tomu se jim daří vyrábět olivový lej excelentní chuti, který je plný různých vůní a vyznačuje se jemnou chutí s převahou ovocných tónů nad hořkými a kořenitými.

Mapa chutí a vůní prémiového olivového oleje Casas de Hualdo Arbequina

Párování Arbequiny s jídlem

Ve Španělsku je častým snídaňovým jídlem opečený toust s rozdrcenými čerstvými rajčaty. Pro dochucení tohoto toustu je Arbequina ideální. Dále se skvěle hodí k dochucení listových salátů, grilované zeleniny jako jsou zelené fazolky, bílý chřest nebo dýně. Jemná chuť se dobře páruje s bílým rybím masem i drůbežím masem. Také můžete vyzkoušet s modrými i bílými sýry nebo dezerty. U tradičních španělských jídel se často používá do studené polévky salmorejo a gazpacho.

Casas de Hualdo Arbequina

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Casas de Hualdo získává každoročně celou řadu ocenění a medailí na prestižních mezinárodních soutěžích

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si podle chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

V naší nabídce prémiových olivových olejů si můžete vybrat špičkové produkty od Pago Baldíos San Carlos (kolekce Full Moon) a nebo od Nobleza del Sur. Obě tyto farmy mají několik století dlouhou historii. Příběh farmy Casas de Hualdo je jiný, a to nás právě zaujalo, když jme hledali další špičkové olivové oleje ze Španělska. Farma byla založena v roce 1986, když Francisco Riberas zakoupil statek Finca La Ventilla. Postupně se zde začaly pěstovat různé plodiny a první olivovníky byly vysazeny o deset let později. Jednalo se o vzrostlejší stromy. První olivy se sklízely o tři roky později. Na farmě byly vysazeny čtyři druhy olivovníků (Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla), které dnes tvoří základ jednodruhových olejů. Ambice zařadit se mezi nejlepší producenty je podpořena výstavbou nového moderního mlýna v roce 2009 a o rok později vstupuje Casas de Hualdo na španělský trh.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HK Avatar autora | 14.3.2021
Výborný olej, krásně voní